ЗАПИТАННЯ ЩОДО ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЙ НА ПОНАДНОРМОВУ ПЛОЩУ ЖИТЛА

Як визначити понаднормову площу житла? Чи є якісь рекомендації?

Рішення щодо того, на скільки збільшити нормативну площу житла, у кожному конкретному випадку виходячи з конкретних обставин приймає комісія, яка розглядає це питання.

Чи належить до категорії непрацездатних осіб інвалід III групи, який працює?

З метою визначення права домогосподарств на призначення субсидій на понаднормову площу житла непрацездатними особами слід вважати осіб, які втратили працездатність, а саме: осіб, які досягли встановленого законом пенсійного віку, осіб, які досягли пенсійного віку, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, та осіб, які визнані інвалідами в  установленому порядку, незалежно від факту працевлашту­вання цих осіб. Непрацездатними також є діти до 18 років.

В   окремих   випадках   субсидії   можуть   призначатися непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову площу житла. Мається на увазі лише одна непрацездатна особа, чи може бути і домогосподарство, до якого входить кілька непрацездатних осіб?

Якщо домогосподарство складається лише з непрацездатних осіб, які проживають самі (наприклад, двоє інвалідів, два пенсіонери, пенсіонер і неповнолітня дитина тощо), субсидія за їх зверненням може бути призначена за рішенням комісії на понаднормову площу житла.