Головна Загальні відомості про район Фотогалерея Архів
Коростенська районна державна адміністрація
Коростенська райдержадміністрація
  • Очищення влади
  • Зворотній зв'язок
  • Поточна діяльність
  • Пропозиції
  • Консультація з громадкістю
  • ОБ'ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД
  • Громадська рада
  • Запобігання проявам корупції
  • Доступ до публічної інформації
  • Регуляторна діяльність
  • Вакансії
    Головна / Структура / Консультація з громадкістю / Все про житлові субсидії /

    «Відповідь на звернення громадян щодо призначення субсидій орендарям»

    Чи призначається субсидія орендарям?

    Відповідно п.6 Положення «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської і районної ради або утвореної ними комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла (далі - орендар).


    Як має бути оформлений договір оренди житла?
    Основні положення, що регулюють правовідносини за дого­вором найму (оренди) житла, встановлені у главі 59 «Найм (оренда) житла» Цивільного кодексу України.

    За договором найму (оренди) житла одна сторона - власник житла (наймодавець) передає або зобов'язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату.

    Договір найму житла укладається у письмовій формі.

    Частиною першою статті 811 Цивільного кодексу не передба­чено обов'язкового нотаріального посвідчення договору найму житла.

    Договір найму житла укладається на строк, встановлений договором. Якщо у договорі строк не встановлений, договір вважається укладеним на п'ять років, (стаття 821 Кодексу).

    Розмір плати за користування житлом встановлюється у дого­ворі найму житла.

    Наймач зобов'язаний самостійно вносити плату за кому­нальні послуги, якщо інше не встановлено договором найму. Звісно, якщо в договорі зазначено, що наймач не сплачує за житлово-комунальні послуги, субсидія йому не може бути при­значена.

    У тексті договору найму (оренди) житла обов'язково зазна­чаються особи, які проживатимуть разом із наймачем. Така вимога не застосовується до договору найму житла, укладе­ного на строк до одного року (короткостроковий найм). Разом з тим, з метою отримання субсидії наймач житла обов'язково має зазначити у договорі осіб, які проживатимуть разом з ним.

    Календар