Спрощення порядку надання населенню субсидій

1. У декларації тепер слід вказати лише вид доходів. У новій формі декларації не потрібно зазначати конкретну суму доходу за певний період, а лише його вид (зарплата, пенсія, стипендія, тощо) за місцем, де людина цей дохід отримує (місце роботи чи навчання, а для пенсіонерів – Пенсійний фонд). Жодних цифр писати не потрібно. Орган соцзахисту отримуватимуть дані про доходи від ПФ і ДФС за попередній календарний рік. Але, якщо громадяни бажають вказати доходи за останні три місяці перед зверненням для призначення субсидії на житлово-комунальні послуги, то потрібно обов’язково надати довідки про доходи.

2. До сукупного доходу громадян (домогосподарств) не зараховуватимуть деякі види доходів. Зокрема, родини згиблих отримують від держави одноразові виплати в сумі 609 тис. грн. Раніше ці сім’ї на певний час втрачали право на субсидію, тепер цю допомогу не потрібно декларувати, тож такі сім’ї зможуть отримати субсидії. Також не вноситимуть до сукупного доходу сім’ї зарплату мобілізованих, що значно розширить права їхніх родин на отримання субсидії та збільшення її розміру.
    Окрім того, сукупний дохід обчислюється з нарахованих доходів (без податку з доходів фізосіб, а також розмірів державної соцдопомоги (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово; допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово; одноразової винагороди за почесне звання «Мати – героїня»).
    Також до сукупного доходу не враховуються сплачені аліменти, доходи від розміщення депозитів, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть участь в АТО, допомога громадських і благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога від органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій.

3. Для розрахунку житлової субсидії братимуть дохід особи (домогосподарства) за попередній календарний рік, за бажанням громадян субсидія може призначатися на основі середньомісячного (за три місяці, що передують місцю з якого призначається субсидія) сукупного доходу осіб, а для пенсіонерів – один місяць.

4. Врегульовано питання визначення доходу фізичних осіб-підприємців (ФОП). Тепер у декларації платників ЄП враховуватимуть мінімальні доходи: для першої групи ФОП – один прожитковий мінімум для працездатних осіб, для другої – два, і для третьої – три.

5. У разі смерті власника житла передбачено призначення субсидій на одну з дієздатних осіб, яка на цей момент була зареєстрована в помешканні.
           6. У спірних питаннях органи влади на місцях мають приймати рішення щодо призначення субсидій, як виняток. Уряд надав місцевим органам влади більше прав у вирішенні цих питань.