Головна Загальні відомості про район Фотогалерея Архів
Коростенська районна державна адміністрація
Коростенська райдержадміністрація
 • Очищення влади
 • Зворотній зв'язок
 • Поточна діяльність
 • Пропозиції
 • Консультація з громадкістю
 • ОБ'ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД
 • Громадська рада
 • Запобігання проявам корупції
 • Доступ до публічної інформації
 • Регуляторна діяльність
 • Вакансії

  Новини

   Увага пташиний грип. Як вберегтися самому та зберегти поголів’я?

  Увага пташиний грип. Як вберегтися самому та зберегти поголів’я?

  17.01.2020 15:35

  За даними Міжнародного епізоотичного бюро з 2003 по 2008 ріки було встановлено 6105 випадків спалаху високопатогерного грипу птиці в 52 країнах світу , а саме : Єгипті, Індії, Ізраїлі, Ірані, Великобританії, Росії, Китаї, Туреччині, В'єтнамі, Германії, Україні, Таїланді, Болгарії. За офіційною інформацією Держпродспоживслужби, з 2016 року в Україні ускладнилась епізоотична ситуація щодо грипу птиці, були зареєстровані спалахи серед дикої та домашньої птиці в Херсонській області (Генічеський, Каховський та Каланчацький райони). В 2017 року випадки грипу птиці були зареєстровані у Чернівецькій, Тернопільській та Одеській областях. З початку 2020 року дане захворювання зареєстровано в Словацькій республіці.

  Що таке пташиний грип?

  -   Віруси грипу, що інфікують птахів, називають вірусами «пташиного(курячого) грипу». На пташиний грип можуть хворіти всі види птахів. Окрім того, віруси пташиного грипу можуть інфікувати людей і деякі види тварин.

    Пташиний грип серед диких птахів часто протікає безсимптомно, однак у домашніх птахів вірус може викликати важке захворювання і смерть.

   Інфекція свійських птахів може протікати безсимптомно, викликати зменшення несучості, захворювання дихальної системи, а також протікати в гострій формі зі швидкою загибеллю птаха без будь – яких попередніх симптомів.

     Люди інфікуються пташиним грипом при тісному контакті з хворими свійськими птахами під час догляду за ними, забою та обробки. Єдиним надійним захістом від поширення пташиного грипу у цей час є знищення всіх інфікованих птахів.

     Обов»язково запам»ятейте , що вірус пташиного грипу добре переносить глибоку заморозку і може зберігатися в заморожених тушках птахів до одного року. Вірус пташиного грипу миттєво гине при 100C, через 2-3 хвилини – при 65 – 70 С, а при нагріванні до 50 – 60 С – тільки через 30-40 хвилин.

    А як можна попередити зараження людини ?

  -      У випадку виявлення хворого чи мертвого птаха траба негайно сповістити про це ветеринарного працівника.

     Уникати контакту з хворими чи мертвим птахом.

     Не купувати м»ясо птахів та інші продукти птахівництва, що не пройшли ветеринарно – санітарного контролю, а також у місцях несанкціонованої торгівлі.

     Після контакту з сирим м»ясом птахів (забій, обробка) та іншими продуктами птахівництва обов»язково ретельно мити руки з милом.

     Перед вживанням яєць ретельно мити шкарлупу мильною водою.

     Вживати в їжу продукти птахівництва тільки після термічної обробки : яйця потрібно варити не менше 10 хвилин, а м»ясо – не менше 30 хвилин при температурі 100 С.

    Як попередити зараження свійської птиці ?

  -      В умовах загрози поширення пташиного грипу для запобігання зараження свійських птахів у приватних господарствах необхідно всіх свійських птахів перевести на закрите утримання, а на подвір»ях встановити пугала, тріщатки і т.п. для відлякування диких птахів. У цей період також не рекомендується купувати живих птахів для розведення чи збільшення поголів»я.

   Для догляду за домашніми птахами необхідно обов»язково використовувати спеціально виділений для цього робочий одяг (халат, фартух, рукавиці). Під час прибирання приміщень, де утримуються птахи, не слід приймати їжу, пити і курити.

   Бажано періодично (два – три рази на тиждень) обробляти попередньо очищене приміщення, де утримуються птахи, та інвентар (совки, мітли, лопати, цебра) 3% гарячим розчином каустичної соди чи 3 % розчином хлорного вапна (хлораміну). Після дезінфекції пташника необхідно гнізда і сідала двічі (з годинним інтервалом) білити свіжегашеним вапном.

   

   

  Начальник Коростенського районного управління

  ГУ Держпродспоживслужби

  в Житомирській області

  Наталія Васьківська

  Назад в "Новини"
  <
  Календар
  footer-img