Головна Загальні відомості про район Фотогалерея Архів
Коростенська районна державна адміністрація
Коростенська райдержадміністрація
 • Очищення влади
 • Зворотній зв'язок
 • Поточна діяльність
 • Пропозиції
 • Консультація з громадкістю
 • ОБ'ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД
 • Громадська рада
 • Запобігання проявам корупції
 • Доступ до публічної інформації
 • Регуляторна діяльність
 • Вакансії
  Головна / Структура / Поточна діяльність /

  ЗВІТ про виконання Програми економічного і соціального розвитку Коростенського району за 2016 рік


  Звіт

  про виконання Програми економічного  соціального розвитку Коростенського району за 2016 рік

           Коростенська  районна державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на підвідомчій території, а також відповідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» реалізує повноваження, делеговані  районною радою. На території району забезпечується виконання Конституції, Законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних  органів виконавчої влади.

           Незважаючи на негативний вплив на економічну та політичну стабільність в країні через втручання зовнішнього агресора, проведення антитерористичної операції в східних регіонах України та інших чинників, у районі досягнуто ряд позитивних зрушень у реальному секторі економіки та розв`язанні соціальних проблем.

           Слід наголосити, що виконання власних повноважень районної державної адміністрації і делегованих районною радою були спрямовані на всебічне задоволення прав і свобод громадян, їх матеріальних та духовних запитів, виконання програмних документів економічного і соціального розвитку  району за 2016 рік.

           Основні напрями роботи райдержадміністрації ґрунтуються на принципах втілення в життя реформ, ініційованих Президентом України Петром Порошенком, їх практичної реалізації на місцях та виконання заходів Стратегії регіонального розвитку Житомирської області на період до 2020 року.

           Багатопланова організаторська робота постійно знаходила своє відображення в розпорядженнях районної державної адміністрації. Актуальні питання розвитку району розглядались на засіданнях колегії районної державної адміністрації, на нарадах із залученням начальників управлінь і відділів, сільських голів, депутатів районної ради, керівників підприємств, установ та представників громадських організацій району.

           Упродовж 2016 року  проведено 12 засідань колегії районної державної адміністрації, де було розглянуто 29 питань, дієвість яких спрямовувалась на організацію виконання Програми економічного і соціального розвитку, наповнення та ефективне використання бюджету, соціального захисту населення, здійснення виконавчими комітетами  сільських рад  делегованих повноважень органів виконавчої влади.

           Актуальні питання територіальних громад розглядалися під час сходів сіл за участю очільників району та керівників районних служб.

           За 12 місяців 2016 року прийнято 363 розпорядження районної державної адміністрації (з основної діяльності), більша частина яких регулює виконання делегованих повноважень.

           Районною державною адміністрацією забезпечувалося конституційне право громадян на звернення.

           З початку року головою райдержадміністрації та його заступниками було розглянуто 601   письмове звернення і 104 - на особистих прийомах громадян. У письмових зверненнях громадян порушено 591 питання, із яких 214  вирішено позитивно, на 377 – надано роз’яснення. Із загальної кількості звернень на особистих прийомах  задоволено – 20 та на  84 звернень дано роз'яснення.

           Всього конституційним правом на звернення скористалося 705 жителів району.

           На сторінках районної газети «Древлянський край»  та на сайті райдержадміністрації регулярно висвітлювалися питання діяльності райдержадміністрації, публікувалися матеріали  засідань колегій райдержадміністрації, семінарів, нарад, подавався виклад найбільш важливих розпоряджень райдержадміністрації. Зі статтями з питань життя району в місцевій газеті виступали голова та заступники голови  райдержадміністрації, начальники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів райдержадміністрації. Одним з ефективних напрямків роботи райдержадміністрації є виконання доручень, які надаються під час проведення апаратних нарад.

            У 2016 році продовжено оптимізацію структури та кадрів райдержадміністрації. Для зручності надання послуг населенню району повноваження  з питань реєстрації юридичних та фізичних осіб, реєстрації майнових та речових прав та їх обтяжень передано від Коростенського міськрайонного управління юстиції райдержадміністрації шляхом утворення у складі управління економіки райдержадміністрації сектору державної реєстрації.

           З метою покращення роботи сектору проведено ремонт кабінету в приміщенні районної ради, придбано офісні меблі, оргтехніку  та облаштовано 2 робочих місця для надання адміністративних послуг. За 2016 рік послугами сектору державної реєстрації скористалися 5488 громадян та 2736 СПД .

           Для спрощення процедури отримання адміністративних послуг при Коростенській районній державній адміністрації працює Центр надання адміністративних послуг, який діє за принципом «Єдиного вікна». Для створення зручних і сприятливих умов отримання адміністративних послуг обладнані окремі приміщення, в яких створено сектор прийому, сектор інформування та сектор очікування громадян. Центром надається  37 видів адміністративних послуг.. За 2016 рік до Центру надійшло3994  зверненя, надано 3994 адміністративних послуг..

   

   

   

   

  ЕКОНОМІЧНІ ЗМІНИ ЗА 2016 РІК

  Промисловість

  За підсумками січня – жовтня 2016 року обсяг реалізованої промислової продукції підприємств основного кола району склав 366,1 млн. грн., що на 9,4 % більше відповідного періоду минулого року.

  Сільське господарство

  У 2016 році виробництво валової продукції сільськогосподарських підприємств району становило 73,6 млн.грн., що на 77% більше ніж у 2015 році. Ріст валової продукції у звітному році обумовлене збільшенням виробництва у галузі рослинництва на 176%. У галузі твариництва у 2016 році навпаки спостерігається зменшення виробництва валової продукції на 35% .

   

  Споживчий

   ринок

  У 2016 році мережа торгівельних об’єктів залишилась на рівні минулого року. Споживчий ринок у звітному році характеризувався такими показниками. Обсяг роздрібного товарообороту по району за 9 місяців 2016 року склав 86 млн. 400 тис.грн., що становить  157,2% до відповідного періоду минулого року.

   

  Інвестиційна

  діяльність

  В районі налічується 18 підприємств з іноземним капіталом які здебільшого зосереджені в промисловій галузі.

  Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) станом на 01.10.2016 року склав 2577,7 тис. дол. США., що складає 94,2% рівня минулого року зміни спричинені коливанням курса долара США.

  Позитивним є те, що врайоні реалізується спільний проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» - ІІІ на 2015-2017 роки, в якому приймають участь 4 сільські територіальні громади. В селі Холосне в рамках мікропроекту  встановленно енергозберігаючий твердопаливний котел для опалення  місцевої загальноосвітньої школи. На зекономлені від тендеру кошти (105 тис. грн.) проведено  заміну вікон на енергозберігаючі по Холосненській ЗОШ.

  В населених пунктах Каленське та Хотинівка  облаштували вуличне освітлення з використанням енергії сонця. В рамках мікропроектів встановлено по вулицях світильники на сонячних батареях, а в с.Веселівка виконали реконструкцію колишнього вуличного освітлення та обладнали його сучасними світлодіодними світильниками.

   

  Заробітна                               плата

   За наявними статистичними  даними середньомісячна заробітна плата нарахована на одного працівника за 9 місяців 2016 року становила 4150 грн. і зросла порівняно з відповідним періодом 2015 року на 5,9 %. та у 2,9 разів перевищила прожитковий мінімум  для працездатних осіб.

  Заборгованість із виплати заробітної плати станом на 01.01.2017 року відсутня.

   

  Ринок праці

    За даними Коростенського міського центру зайнятості впродовж 2016р. послугами скористалися 1382- незайнятих трудовою діяльністю громадян.

   У 2016 році працевлаштовано 621 особу. Рівень працевлаштування склав 26%.

   

  Пенсійне забезпечення

  Сьогодні в Коростенському районі проживає 9401 пенсіонери, в яких середній розмір пенсії склав 1586 грн., що на  4,6% більше 2015 року.

   

  Житлово-комунальне

  господарство

   

   

  Робота житлово-комунального господарства району забезпечувала першочергові потреби населення та заклади бюджетної сфери послугами водопостачання, водовідведення, утримання будинків та прибудинкової території.

  Заборгованість населення за житлово комунальні послуги за 2016 рік становила -   190,79 тис.грн, що на 158,714тис.грн або на 45,4% менше до попереднього року.

   

   

  Шляхове господарство

  У 2016 році проведено поточних ремонтів комунальних доріг району  на загальну суму       1437,6 тис.грн. у тому числі за рахунок коштів районного бюджету використано 675 тис. грн. (виділено 725 тис. грн. повернули кошти Дідковиціка сільська рада 30 тис.грн та Межирічська сільська рада 20 тис.грн.) решта залучені кошти сільських  рад в розмірі 762,6 тис. грн.

  Додатково під районну програму розвитку дорожнього руху та його безпеки на 2016-2020 роки виділено 20 тис. гривен. на паливомастильні матеріали філії «Коростенський райавтодор»

   

  Галузь

  охорони здоров’я

   

   

  У 2016 році на  оснащення лікувальних закладів новим обладнанням спрямовано 2087,0 тис.грн. На первинному рівні охорони здоров’я  вживалися заходи щодо проведення ремонтів покрівель, встановлення металопластикових вікон  (ФП с.Купище, ФП с.Новаки, ФП с.Каленське, АЗПСМ №2 с.Полісся, ФП с.Берестовець, АЗПСМ №8 с.Грозине), ремонту підлоги у фельдшерських пунктах, переобладнання котла з газового на твердопавний, встановлення нових твердопаливних котлів у ФАП с.Михайлівка та ФП с.Білка, встановлення пандусу АЗПСМ №3 с.Гулянка, поточний ремонт  приміщень, здійснено капітальний ремонт (заміна віконних блоків) у АЗПСМ №3 с.Гулянка та АЗПСМ №5 с.Сушки  на що було спрямовано у 2016р. близько 173,2 тис.грн., придбання комп’ютерної техніки для амбулаторії АЗПСМ №9 с.Васьковичі за рахунок субвенції в сумі 7,0 тис грн.. та електрокардіографу на 18,0 тис грн. Забезпечено 14 закладів велосипедами для надання вчасної та ефективної допомоги.

  Проводились поточні ремонти терапевтичного відділення с. Васьковичи на загальну суму 198,9 тис. грн.., неврологічного віділення с. Ушомир на загальну суму 384,3 тис. грн.. та поліклінічного відділення на загальну суму 487,6 тис. грн.. Було проведено капітальні ремонти в терапевтичному відділення с. Бондарівка на загальну суму 410,0 тис. грн.. та неврологічного відділення с. Ушомир на загальну суму 305,2 тис. грн.. З метою зменшення втрати теплової енергії було проведення реконструкцію теплових пунктів з встановленням теплових лічильників на загальну суму 118,2 тис. грн..

   

  Освіта

   

   

  На функціонування установ освіти у 2016 році профінансовано 51,85млн. грн., шо на 10,9% більше ніж у 2015 році.

  Проведено реконструкцію будівлі з термосанацією Горщиківської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Загальна вартість проекту становила 7124,88 тис. грн. (6409,922 тис. грн. кошти ДФРР та 714,958 тис. грн. кошти місцевого бюджету).


   

   

   


   

  В цілому  проведено капітальних ремонтів на суму 10662,65тис.грн., поточних ремонтів на суму 801,608тис.грн. Придбано матеріалів та обладнання на суму 801,413тис.грн.

  Культура

   

  У 2016 році проведено  поточних  ремонтів  на  суму  48 767 грн., замінено  на  пластикові  23  вікна, встановлено 6 нових  дверних  конструкцій, проведено  капремонт  стелі  Меленівського  БК  на  суму 80 тис. грн., придбано  апаратури, костюмів  меблів  тощо   на  загальну  суму   548 057 грн., придбано  та  встановлено  новий  твердопаливний  котел  в  Поліському  БК  на  суму  40 тис.грн..

  По  бібліотечних  установах  району  виконано  ремонтних  робіт  на  суму 81 500 грн., встановлено 2  нові  дверні  конструкції .

  До фондів бібліотек  району  надійшло  6 265 примірники книг на суму 114 029 грн. 67 коп. На   передплату  періодичних  видань  для  районної  бібліотеки    було  виділено   9 643  грн. , на  які  до  установи  надходило  33  назв  газет  та  журналів.

   

  Сім’я, молодь і  спорт

  В 2016 році на організацію оздоровлення та відпочинку дітей залучено 823 тис.850 грн.: із бюджетів сільських рад 510 тис.600 грн., із районного бюджету 201 тис. 900 грн., залучені кошти підприємств 31 тис.050 грн.

  Охоплено оздоровленням та організованим відпочинком 789 дітей:

  - 407 дітей організовано відпочили в пришкільних таборах з денним перебуванням;

  - 9 дітей в УДЦ “Молода гвардія” та 4 дитина в ДП “МДЦ “Артек” за кошти державного бюджету;

  -6 дітей  оздоровились за кордоном на запрошення благодійної організації “Лінія життя для дітей Чорнобиля” у Великобританії;

  - 140 дитини  за кошти обласного бюджету;

  - 213 дітей за кошти районного бюджету, бюджетів сільських рад та підприємств району в  ДОЗ “Маяк” смт. Залізний Порт Херсонської області (про це подбали виконкоми Щорсівської, Горщиківської, Васьковицької, Веселівської, Малозубівщинської, Лісівщинської, Кожухівської, Шершнівської, Сушківської, Сингаївської сільських рад та  підприємства   ДП “Коростенське лісомисливське господарство”);

  - 10 дітей за кошти благодійних, релігійних організацій, профкомів.

  З них:

  290 дітей з багатодітних  та малозабезпечених сімей,

  20 дітей-інвалідів,

  31 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування,

  133 дитини, які перебувають на диспансерному обліку,

  229 дітей, постраждалих внаслідок ЧАЕС,

  7 дітей з сімей переселенців,

  49 талановитих та обдарованих дітей та  відмінників навчання,

  28 дітей, учасників АТО,

  2 дітей з неповної сім'ї.

  Першочергово оздоровлюються діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти-інваліди; діти з багатодітних та малозабезпечених сімей; діти учасників бойових дій в АТО, діти внутрішньо переміщених осіб.

  В районі працювало 13 пришкільних таборів. Влітку долучилась до оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, 1 благодійна організація, яка оздоровлювала дітей безкоштовно.

   

                            РОЗВИТОК ВИРОБНИЧОГО КОМПЛЕКСУ

                                                    ПРОМИСЛОВІСТЬ

  За підсумками січня – жовтня 2016 року обсяг реалізованої промислової продукції підприємств основного кола району склав 366,1 млн. грн., що на 9,4 % більше відповідного періоду минулого року. До кінця 2016 року обсяг реалізованої промислової продукції підприємств основного кола району очукується в розмірі 436,5 млн. грн.

  Динаміка виробництва промислової продукції, тис. грн.

   

   

  Протягом 2014-2016 років економіка  України розвивається в складних умовах через суспільно-політичну ситуацію та військові дії, що відбуваються на сході держави. Вплив цього фактора  наглядно відображає Динаміка обсягу реалізованої промислової продукції з 2012 по 2016 роки.

                             

                                   СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

          В агропромисловому комплексі району за 2012-2016рр. обсяг виробництва валової продукції сільського господарства в порівняних цінах 2010 року в агроформування району склав 236,9 млн.грн., в тому числі по галузі рослинництва 155,1 млн.грн., по тваринництву 81,8 млн.грн

   

           З року в рік починаючи з 2012 – 2016 рік збільшувалася посівна площа, шляхом залучення  в район інвесторів. В 2012 році посівна площа сільськогосподарських культур була 12,8 тис. га, в 2016 році 14,5 тис.га.  На 2017 рік прогноз, що посівна площа сільськогосподарських культур  в агроформуваннях району становитиме 17,5 тис.га.

           В агроформуваннях району зібрано  у 2016 році:

            - намолочено 20112 тонн зерна зернових культур,  що на 4390 тонн більше до відповідного періоду минулого року. 

            Зібраний  урожай технічних культур:

            - обмолочено 2688 га соняшнику, намолочено 5468 тонн, при середній урожайності 20,0 ц/га, урожайність соняшнику  в цьому році в 2 рази більша ніж в 2015 році:

            - обмолочено 1968 га сої, намолочено 4784 тонни при середній урожайності 24,0 ц/га, що на 16 ц/га більше ніж в 2015 році..

           З початком виробничої діяльності в районі таких агроформувань, як ТОВ „Ниви Полісся” с. Михайлівка та ТОВ „ Агрохімресурс ВС” с. Холосне значно  збільшилася посівна площа та урожайність вирощуваних сільськогосподарських культур.

            В ТОВ „ Агрохімресурс”  с. Холосне соя в цьому році обмолочена на площі 1075 га при середній урожайності 38 ц/га, урожайність соняшнику  отримали 22 ц/га, середня урожайність зернових культур  по підприємству 44,0 ц/га.

              В агроформуваннях району  під урожай 2017 року посіяно озимих культур:

              всього   - 6119 га, в т. ч., озиме жито посіяне на  площі 4274га, озима пшениця 1768га та 77 га тритікале.  Агроформування району виконали завдання по посіву озимих зернових  культур  на 197 %.

     Крім того  посіяно 1779 га озимого ріпаку.   

               Найкраще посівну озимих культур під урожай 2017 року  проведено в таких підприємствах:

       - ТОВ „ Агрохімресурс ВС”  посіяно 2870га  - озимого жита;

       - ТОВ „ Ниви Полісся” посіяно 1000 га озимої пшениці та 300 га ріпаку;

         Для того щоб вчасно посіяти ранні ярі культури урожаю 2017 року агроформування   району провели оранку на зяб на площі 3000 га, 100% до завдання.

                                  БУДІВЕЛЬНИЙ КОМПЛЕКС

  Протягом 2016 року в галузі будівництва реалізовано та залучено бюджетних та інвестиційних коштів на суму – 11143,203 тис. грн.. , в т.ч:

  1.Інноваційні  енергоефективні заходи   с. Веселівка  Коростенського району Житомирської обл. шляхом реконструкції мережі вуличного освітлення з використанням світлодіодних світильників» -  395,006 тис. грн..

  2.Інноваційні енергозберігаючі заходи вуличного освітлення  с.Хотинівка Коростенського району. Будівництво мережі з використанням ВДЕ (енергії сонця)»-  318,812 тис. грн.

  3.Капітальний ремонт приміщення (заміна віконних блоків) Васьковицької СЗОШ І-ІІІ ступенів Коростенського району - 402,7 тис .грн.

  4.Капітальний ремонт приміщення (заміна віконних блоків) Гулянецької СЗОШ І-ІІІ ступенів Коростенського району - 412,5 тис. грн.

  5.Капітальний ремонт приміщення (заміна віконних блоків) в ДНЗ в с. Грозине Коростенського району - 149,9 тис. грн.

  6.Капітальний ремонт покрівлі, заміна віконних блоків  в спортивному залі будинку культури с. Грозине Коростенського району - 589,2 тис. грн.

  7.Капітальний ремонт даху і заміна віконних блоків Хотинівської СЗОШ І-ІІІ ступенів Коростенського району - 392,9 тис.грн.

  8.Реконструкція будівлі з термосанацією Горщиківської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів за адресою с. Горщик, вул. Центральна,1 Коростенського району - 7149,581тис.грн.

  9.Реконструкція приміщень котельні з переплануванням під приміщення місцевої пожежної охорони в с. Бондарівка- 1332,604 тис. грн.

   

                                   ШЛЯХОВЕ ГОСПОДАРСТВО

           У 2016 році проведено поточних ремонтів комунальних доріг району  на загальну суму 1437,6 тис.грн. у тому числі за рахунок коштів районного бюджету використано 675 тис. грн. (виділено 725 тис. грн. повернули кошти Дідковиціка сільська рада 30 тис.грн та Межирічська сільська рада 20 тис.грн.) решта залучені кошти селищних  рад в розмірі 762,6 тис. грн. Так Сингаївська сільська рада провела поточних ремонтів доріг на загальну суму – 136,6 тис. грн., Веселівська сільська рада на суму 123,1 тис. грн.,Купищанська сільська рада на суму 101,6 тис. грн., Бондарівська сільська рада на суму 96,7 тис. грн., Горшиківська сільська рада на суму 86,4 тис. грн., Сушківська сільська рада на суму 83,7 тис. грн., Білківська сільська рада на суму 60,0 тис. грн.,  Холосненстка сільська рада на суму 54,0 тис. грн. та інші.

  Додатково під районну програму розвитку дорожнього руху та його безпеки на 2016-2020 роки виділено 20 тис. Гривен філії «Коростенський райавтодор» на паливомастильні матеріали.

  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РЕАЛЬНОГО СЕКТОРУ              ЕКОНОМІКИ

  Успішна реалізація бюджетного процесу, є чи не найголовнішим напрямом діяльності райдержадміністрації.

  За січень-грудень  2016 року до зведеного бюджету району надійшло власних доходів (без врахування міжбюджетних трансфертів та власних надходжень) 83 млн. 365,9 тис.грн.

  Найбільшу питому вагу в структурі надходжень загального фонду (без врахування трансфертів) зведеного бюджету району займає податок на доходи фізичних осіб – 64,7%. При плані надходжень за 2016 рік 40 млн. 711,3 тис.грн. до бюджету надійшло 53 млн. 116,8 тис.грн., додатково отримано 12 млн. 405,5 тис.грн.

  Порівняльні дані про фактичні надходження доходів

  до загального фонду бюджету району

  за 2015 та 2016 роки

  тис.грн.

  п/п

  Назва податку

  Факт за 2015 рік

  Факт  за 2016 рік

  %

  Відхи-лення

   (+;-)

  1

  Податок на доходи фізичних осіб

  22 904,5

  53 116,8

  231,9

  30 212,3

  2

  Податок на прибуток

  10,2

  0,6

  5,9

  -9,6

  3

  Плата за використання лісових ресурсів

  1 531,5

  2 276,7

  148,7

  745,2

  4

  Плата за користування надрами

  3,3

  547,9

  16603,0

  544,6

  5

   Акцизний податок

  2 354,5

  9 004,9

  382,5

  6 650,4

  6

  Місцеві податки та збори, нараховані до 01 січня 2011 року

  2,1

  0,1

  4,8

  -2,0

  7

  Податок на майно

  8 104,2

  13 147,2

  162,2

  5 043,0

  8

  Збір за проведення деяких видів торговельної діяльності

  -5,4

  -0,1

  1,9

  5,3

  9

  Єдиний податок

  2 344,7

  3 253,5

  138,8

  908,8

  10

  Екологічний податок

  294,3

  0,0

  0,0

  -294,3

  11

  Податки та збори не віднесені до інших категорій

  0,6

  0,0

  0,0

  -0,6

  12

  Частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об’єднань, що вилучається до вiдповiдного місцевого бюджету

  4,6

  9,6

  208,7

  5,0

  13

  Інші надходження

  7,0

  87,5

  1250,0

  80,5

  14

   Плата за надання адміністративних послуг

  507,6

  205,4

  40,5

  -302,2

  15

  Надходження від орендної плати за користування майном

  160,4

  274,6

  171,2

  114,2

  16

  Державне мито

  61,8

  80,5

  130,3

  18,7

  17

  Інші надходження

  50,6

  44,0

  87,0

  -6,6

  18

  Кошти від реалізації скарбів, майна

  2,2

  0,8

  36,4

  -1,4

   

  ВСЬОГО

  38 338,7

  82 050,0

  214,0

  43 711,3

   

   

   

           Упродовж 2016 року за рахунок додаткового ресурсу з державного бюджету, власних ресурсів та заходів щодо оптимізації мережі та видатків забезпечено в повному обсязі виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ і розрахунки за комунальні послуги та енергоносії. Заборгованість відсутня.

   У минулому році в  районі  запрацювала система державних закупівель ProZorro і зараз  вже можна побачити успішний результат роботи у показниках за минулий рік.

           Так, відділом охорони здоров’я в 2016 році було подано 70 оголошень про проведення закупівель на загальну суму 7 986 245,88 грн. Всі вони завершились підписанням договорів на загальну суму 7 155 317, 88 грн. Економія державних коштів – 830 928,00 грн.

           Відділом освіти Коростенської районної державної адміністрації за серпень-грудень 2016 року загалом було розміщено 53 оголошення про закупівлю товарів, робіт та послуг через систему електронних торгів. З них успішно укладено 51 договір на попередньо озвучену загальну суму 3 313 082,5 грн. За результатами торгів сума склала 2 833 583,18 грн. Економія – 479 499,32 грн.

           В свою чергу управління економіки Коростенської РДА в 2016 році розмістило 3 оголошення про проведення закупівель на загальну суму 37 215,0 грн. З них було підписано 1 договір на суму 7 400,0 грн. Хоча попередньо озвучувалась сума у 20 000,0 грн. Економія, як бачимо, становить 12 600,00 грн.

           Відділом з питань цивільного захисту протягом листопада-грудня 2016 року тричі здійснено закупівлі пально-мастильних матеріалів через систему електронних торгів на загальну суму 130 000 грн. У результаті проведення торгів було заощаджено 5,7 тис. грн., за рахунок яких додатково придбано пально-мастильні матеріали. І це лише кілька прикладів. З системою прозоро успішно працюють деякі сільські ради.

            Проведення закупівельних процедур через систему ProZorro, яка прийшла на зміну паперовим держтендерам, не тільки запобігає виникненню негативних проявів в системі державних закупівель, але й допомагає значно зекомити державні кошти під час проведення торгів. Публічні закупівлі вже стали простими та прозорими: замовнику легко оголосити тендер, постачальнику просто взяти участь. При цьому кожному пересічному громадянину дуже просто перевірити результати тендера та побачити куди і на що витрачаються кошти. Завдяки тому, що в системі «всі бачать усе», тепер бізнес та громадськість можуть контролювати чесність публічних закупівель.

                                ІНВЕСТИЦІЙНА ПОЛІТИКА

  Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) у розрахунку на одну особу зменшився з 105,3 дол. США  станом на 01.10.2015 року до 93,9 дол. США на одну особу станом на 01.10.2016 року. 

   

  На 01.01.2014

  у % до попереднього періоду

  На 01.01.2015

  у % до попереднього періоду

  На 01.01.2016

  у % до попереднього періоду

  На 01.10.2016

  у % до попереднього періоду

  3322,8

  104,7

  3618,9

  108,9

  2735,8

  75,6

  2577,7

  94,2

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) в районі коливається за рахунок зміни курсу долара США. . В районі продовжується робота  над розробкою власного інвестиційного сайту. Хід цієї роботи можна прослідкувати за посиланням _http://korosteninvest.com/ 

   

  Делегація Коростенського району взяла участь в українсько-польському інвестийному форумі, інвестиційний потенціал району та  наша гостинність була широко представлена під час презентації Коростенського земляцтва в м. Київ. 

  З метою залучення позабюджетних коштів для  вирішення соціально-побутових проблем населених пунктів району з кожним роком все активніше громадські та бюджетні організації району беруть участь у проектах та грантах з українськими та іноземними фондами фінансування.

  До 2017 року підписано Угоду про співпрацю з програмою розвитку ООН, щодо реалізації проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ», в якому приймають участь 4 сільські територіальні громади. В селі Холосне в рамках мікропроекту  встановленно енергозберігаючий твердопаливний котел для опалення  місцевої загальноосвітньої школи. На зекономлені від тендеру кошти (105 тис. грн.) проведено  заміну вікон на енергозберігаючі по Холосненській ЗОШ.

           В населених пунктах Каленське та Хотинівка  облаштували вуличне освітлення з використанням енергії сонця. В рамках мікропроектів встановлено по вулицях світильники на сонячних батареях, а в с. Веселівка виконали реконструкцію колишнього вуличного освітлення та обладнали його сучасними світлодіодними світильниками. Загальна вартість проектів по району становить  1298,049 тис. грн,  із них частка ЄС/ПРООН складає 909,630 тис. грн., місцевого бюджету – 319,333 тис. грн. та внесок громади - 69,86 тис. грн.     

   

                                        СПОЖИВЧИЙ РИНОК

  Споживчий ринок у звітному році характеризувався такими показниками.

  Обсяг роздрібного товарообороту по району за 9 місяців 2016 року склав 86 млн. 400 тис.грн., що становить  157,2% до відповідного періоду минулого року.

            

  Обсяг роздрібного товарообороту

  2014

  2015

  2016

  3128

  3438

  4150

   

   

   

   

   

  СОЦІАЛЬНІ СТАНДАРТИ ТА РІВЕНЬ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ

               ГРОШОВІ ДОХОДИ ТА ЗАРОБІТНА ПЛАТА

  За наявними статистичними  даними середньомісячна заробітна плата нарахована на одного працівника за 9 місяців 2016 року становила 4150 грн. і зросла порівняно з відповідним періодом 2015 року на 5,9 %. та у 2,9 разів перевищила прожитковий мінімум  для працездатних осіб.

     Рівень заробітної плати по Коростенському району є вищим за середній показник по області на 1,1% та займає 5 рейтингове місце серед 28 районів та міст Житомирської області.

  Динаміка росту середньомісячного рівня заробітної плати

   штатних працівників, грн.

   

  Протягом 2016 року проведено 10 засідань  комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати та зайнятості населення, зазначене питання  розглядалось на двох засіданнях колегії райдержадміністрації за результатами яких прийняті відповідні рішення, на засіданні тристоронньої соціально – економічної ради і нараді у голови райдержадміністрації..

  З початку 2016 року проведено 24 засіданнь робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

  З метою подолання тіньової зайнятості населення проводяться рейди-перевірки суб’єктів господарської діяльності щодо виявлення фактів наймання працівників без оформлення трудових відносин, легалізації існуючих робочих місць, наявності ліцензій, патентів. За січень - грудень 2016 року обстежено 127 суб’єктів господарювання, виявлено 139 працівників без належно оформлених трудових відносин, легалізовано 139 робочих місця.

   

                                              РИНОК ПРАЦІ

  У 2016 році на зареєстрованому ринку праці району підвищилась активність громадян у зверненні до служби зайнятості, розширився доступ до робочих місць, збільшилась чисельність громадян, охоплених заходів активної політики сприяння зайнятості, зросли можливості для підвищення конкурентоздатності безробітних на ринку праці. За даними Коростенського міського центру зайнятості впродовж 2016р.  послугами скористалися 1382 незайнятих трудовою діяльністю громадян.

  На обліку в Коростенському міському центрі зайнятості  на 1 січня 2017р. перебувало 488 незайнятих трудовою діяльністю громадян (жителів Коростенського району), які мали офіційний статус безробітних.

  У 2016 році працевлаштовано 621 особу. Рівень працевлаштування склав 26%. Середня тривалість безробіття 141 день. Важливим напрямком активної політики зайнятості щодо підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці є їх професійна підготовка та перепідготовка Коростенського  району. У 2016 році професійне навчання пройшли 71 особа. 60 осіб приймали участь у громадських роботах.

   

   

  Найменування

  показника

  2012 рік

   

   

  (звітні дані)

  2013 рік

   

   

  (звітні дані)

  2014

   

   

  (звітні дані)

  2015

   

   

  (звітні дані)

  2016

   

   

  (звітні дані)

  1. Чисельність  незайнятих громадян, які перебували на обліку в державній службі зайнятості  протягом звітного періоду

  1409

  1322

  1062

  1237

  1382

  1.1. На початок періоду

  327

  410

  355

  401

  509

  1.2. Звернулися протягом періоду

   

   

  1082

  901

  698

  836

  873

  2. Чисельність незайнятих громадян, працевлаштованих протягом періоду 

   

   

  609

  585

  780

  577

  621

  3. Чисельність безробітних громадян, які проходитимуть професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації

   

  98

  131

  128

  111

  71

  4. Чисельність незайнятих громадян, залучених до участі в оплачуваних громадських роботах

   

  612

  84

  96

  60

  60

  5. Чисельність незайнятих і зайнятих громадян, яким надано інформаційно-консультаційні та профорієнтаційні послуги

   

  1324

  1299

  1644

  1936

  1939

  6. Чисельність незайнятих громадян, які перебуватимуть на обліку станом на кінець періоду

  410

  355

  401

  509

  488

   

                        СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

  У 2016 році здійснено виплату всіх видів державних соціальних допомог в сумі понад 42486,4 тис.грн.,  пільг та компенсацій  на суму 7617,5 тис.грн.

  Державну соціальну допомогу в районі отримувало 2503 сімї, у тому числі 297 малозабезпечених сімей. Кількість отримувачів зазначеної допомоги у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшилась на 11 %.

           Протягом  2016 року  нараховано   субсидії на тверде паливо та скраплений газ 2579 домогосподарствам на суму 6683,3 тис.грн., виплачено готівки по субсидії 2257 домогосподарствам на суму 5249,1 тис.грн. (з урахуванням заборгованості за 2015 рік), в порівнянні з минулим роком  призначень    збільшилось  по 61 домогосподарству, а сума субсидій готівкою – на 3336,3 тис.грн. (за 2015 рік виплачено 2518 домогосподарствам  - на суму 3347,0тис.грн.)                                        

          На житлово – комунальні послуги отримують субсидію 4727 домогосподарств на суму 17170,8 тис.грн., з них:

        - 596,9 тис.грн. на ЖКП;

        - 15064,3 тис.грн. на природний газ;

                 - 1509,6 тис.грн. на ел.енергію,  в порівнянні з минулим роком кількість  домогосподарств  збільшилась на 651, а сума субсидій  на ЖКП – на 9303,3 тис.грн. (за 2015 рік виплачено 4076 домогосподарствам  - на суму 7867,5 тис.грн.)  

           Середній розмір субсидії на тверде паливо та скраплений газ готівкою станом на 01.01.2017 року складає 2591,44грн., в порівнянні з минулим роком збільшився на 1262,18 грн.

  Середній розмір субсидії на житлово – комунальні послуги становить 903,23 грн. в місяць, в порівнянні з минулим роком збільшився на 168,89грн.

  Виплачено щомісячної адресної допомоги в сумі 1004,4 тис. грн. громадянам, які прибули на тимчасове перебування до району з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної  операції. 

         За 2016 рік інваліди, непрацюючі, малозабезпечені особи отримали матеріальну допомогу: за рахунок коштів обласного бюджету – 71 особа, за рахунок коштів місцевого бюджету – 515 осіб на суму 297,2 тис.грн., через центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2011 року № 158 - 17 осіб на суму 9,4 тис.грн.

  61 особу забезпечено технічними та іншими  засобами реабілітації, 154 інвалідам видано направлення на забезпечення протезно-ортопедичними засобами, 1  дитина-інвалід отримала    реабілітаційні послуги у Вінницькому  центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінь». 

  Путівки для оздоровлення отримали 80 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, 4 ветерани війни, 21 інвалід загального захворювання .

   

  Одним з пріоритетних завдань районної державної адміністрації є вирішення питань з якими звертаються учасники АТО.

  У 2016 році 186 особам з числа учасників АТО та членів сімей загиблих надана грошова допомога з районного бюджету на загальну суму 96,5 тис.грн.

  .За рахунок коштів Державного бюджету придбано квартири у місті Коростені родинам загиблих Бутрика В.І. та Козаренка Р.В. на загальну суму 761,1 тис.грн.

  Виконавчими комітетами сільських рад виділено 13 земельних ділянок для будівництва житла та 14 – для ведення особистого селянського господарства.

  Оздоровлено у 2016 році 11 учасників АТО (9 учасників бойових дій та 2 інваліди війни) та 1 член сім’ї загиблого учасника АТО.

  З метою зміцнення обороноздатності та  забезпечення поставки людських і транспортних ресурсів до військових частин Збройних Сил України, Національної гвардії України та інших військових формувань у 2016 році робота зосереджувалася на всебічному сприянні військовому комісаріату  в організованому проведенні чергових призовів на строкову військову службу та залученню громадян на військову службу за контрактом, оперативно вживались заходи щодо вирішення проблем та труднощів, що виникають під час проведення призовів.

  За сприяння районної державної адміністрації у  2016 році укладено 50 договорів з громадянами на військову службу за контрактом у Збройних Силах України.

  Для залучення громадян на військову службу за контрактом на базі Коростенського об’єднаного міського військового комісаріату та Коростенського міського центру зайнятості створено рекрутингові  пункти.

  На протязі 2016 року проведено 5 рекламно-агітаційних заходів щодо підвищення престижності військової служби.

  На строкову військову службу у весняному  періоді було  призвано 24 чоловіки. Що становить  133 % до завдання. По осінньому призову на строкову військову службу  призвано 21 чоловік, що становить  117 % до завдання.

  Для організації системи охорони та оборони району  районною державною адміністрацією розроблено та сесією районної ради прийнято району програму «Територіальна оборона району на 2016-2017 роки». На виконання Програми виділено 100 тисяч гривень, на які закуплено спорядження для функціонування підрозділів територіальної оборони.

  На  виконання Указу Президента України від 27.09.2010 №918/2010 «Питання шефства над Збройними Силами України» районною державною адміністрацією розроблено та сесією районної ради прийнято районну програму «Програма надання шефської допомоги військовій частині В 1740 на 2016 - 2018 роки». На виконання Програми виділено 100 тисяч гривень.

  Під час загострення бойових дій на сході підприємства району надали допомогу жителям Авдіївки.

   

   

                                 ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

  Сьогодні в Коростенському районі проживає  9401 пенсіонер, в яких середній розмір пенсії склав 1586 грн., що на  4,6% більше 2015 року.

  Слід зазначити, що з кожним роком такої категорії людей стає менше, так за 2016  рік  кількість пенсіонерів зменшилася на 363 особу, або на 3,7%. При цьому у звітному році виплачено пенсій на сумму 178919,5 тис. грн., що на 0,7% більше ніж у 2015 році.  Цей факт ще раз доводить зростання рівня середньої пенсії у звітному році.

                              

   

   

  2012

  2013

  2014

  2015

  2016

  Кількість пенсіонерів(чол.)

  10713

  10330

  10046

  9764

  9401

  Середній розмір пенсіїї ( грн.)

  904,65

  1361,45

  1420,45

  1515,97

  1586,0

   

   

                                РОЗВИТОК ГУМАНІТАРНОЇ СФЕРИ

                        ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ

  Підвищення якості  та доступності медичної допомоги населенню - було і залишається головним пріоритетом  розвитку системи охорони здоровя району.

  На галузь охорони здоров’я у 2016 році було спрямовано  фінансування в сумі 33,2 млн. грн., в т. ч на капітальні видатки – 3,2 млн. грн.

  У 2016 році в центральній районній лікарні проведена реконструкція теплових пунктів з встановленням теплових лічильників. Вартість робіт становила 118,1 тис. грн. (місцевий бюджет).

  У звітному році проведено заміну вікон та дверей на металопластикові на ІІ поверсі поліклінічного відділенні на загальну суму 318,5 тис. грн. (місцевий бюджет).

  Проводились поточні ремонти терапевтичного відділення с. Васьковичи на загальну суму 198,9 тис. грн., неврологічного віділення с. Ушомир на загальну суму 384,3 тис. грн.. та поліклінічного відділення на загальну суму 487,6 тис. грн.. (місцевий бюджет). Було проведено капітальні ремонти в терапевтичному відділення с. Бондарівка на загальну суму 410,0 тис. грн.. (місцевий бюджет) та неврологічного відділення с. Ушомир на загальну суму 305,2 тис. грн.. (обласний бюджет)

  За кошти місцевого бюджету було придбано медичне обладнання: відеогастроскоп (838,3 тис. грн..), стіл операційний  - 3 шт. (246,3 тис. грн..), травматологічна приставка (44,5 тис. грн..), три лампи операційних безтіньових (122,4 тис. грн..), апарат для штучної вентиляції легень (420,0 тис. грн..), шприцевий насос одноканальний з автоматичним  розрахунком  швидкості инфузії (25,5 тис. грн..),  два концентра кисню (110,0 тис. грн..), парафінонагрівач (19,6 тис. грн..), апарат МИТ-С для приготування СКС двухканальний (12,5 тис. грн..), спалювач голок і деструктор шприців в кількості 8 шт. (28,0 тис. грн..), інгалятор (3,8 тис. грн..), два фотоколориметра (70,4 тис. грн..), електрокардіограф (20,4 тис. грн..), дрель електр.медицинська (41,5 тис. грн..), три світильника з бактерицидною люмінесцентною ласпою (6,6 тис. грн..)

  На первинному рівні створено КЗ «Коростенський районний центр ПМСД»  структурні підрозділи закладу складають загальну кількість 67 од, з них 10 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 6 фельдшерсько-акушерських пунктів та 51 фельдшерських пункти. У 2016 році постійно вживалися заходи  щодо надання первинної медичної допомоги на належному рівні.

   За рахунок  субвенції з місцевого бюджету встановленні металопластикові вікна  ФП с.Новаки,. За рахунок субвенцій сільських рад встановлені вікна у   АЗПСМ №2 с.Полісся, АЗПСМ №8 с.Грозине. За рахунок обласної субвенції  встановлені вікна у ФП с.Купище,  ФП с.Каленське.  Загальна сума складає 58,5 тис грн. За рахунок коштів державного бюджету здійснено капітальний ремонт (заміна віконних блоків) у АЗПСМ №3 с.Гулянка та АЗПСМ №5 с.Сушки,  на що було спрямовано 83,2 тис.грн. Крім того, проведено поточні ремонти завдяки додаткових коштів у ФАП с.Михайлівка, ФП с.Берестовець, ФП с.Іванівка, ФП Ковалі на загальну суму 33,0 тис грн . Встановлено пандус в АЗПСМ №3 с.Гулянка. За рахунок субвенції  сільської ради придбано офісну техніку для амбулаторії АЗПСМ №9 с.Васьковичі в сумі 7,0 тис грн.. та електрокардіограф на 18,0 тис грн.

   З метою економії енергоносіїв здійсненно переобладнання котлу з газового на твердопавний та  встановлення нових твердопаливних котлів за рахунок додаткової субвенції     у ФАП с.Михайлівка та ФП с.Білка.

  На виконання програми «Сімейна медицина-здоров’я нації» забезпечено 14 закладів велосипедами для надання вчасної та ефективної допомоги. У 4 кварталі 2016р за рахунок додаткових коштів з місцевого бюдету організовано підвезення медичних працівників первинної ланки  з міста до робочих місць , які знаходяться на селі. Підвозом охоплено 31 особу.

  На виконання «Комплексної регіональної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 рр» здійснена закупівля туберкуліну на 25,0 тис грн, дезинфікуючих засобів та бактерицидних лапм на 10,0 тис грн.

                                      

                                         ОСВІТА ТА НАУКА

  В районі функціонують: 32 середні загальноосвітні навчальні заклади, в яких навчаються 2642 учні, 22 дошкільні навчальні заклади, в яких здобувають освіту 676 дітей та 1 позашкільний навчальний заклад, в якому навчаються 1200 учнів.

  Проводилась робота по оптимізації мережі навчальних закладів. З 01 вересня 2016 року в районі створено опорний загальноосвітній навчальний заклад - Горщиківську середню загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів з 2 філіями. Дідковицьку середню загальноосвітню школу І-ІІ ступенів було реорганізовано у школу І ступеня. Було ліквідовано Бондарівську середню загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, Ставищанську середню загальноосвітню школу І-ІІ ступенів та Сантарську середню загальноосвітню школу І ступеня.

  Різними формами дошкільної освіти в районі охоплено 99,9% від загальної кількості дошкільнят віком від 3 до 6 років та 100% дітей 5-річного віку. У дошкільних навчальних закладах дошкільну освіту здобувають 676 дітей від 1 до 6 років.

  Позашкільною освітою було охоплено 45,4% дітей шкільного віку

  У 2016 році забезпечено перевезення 892 (100%) учнів та 267 (51%) педагогічних працівників до місця навчання і роботи та додому. Придбано 2 шкільних автобуси на суму 3 млн. 180 тис. грн. на умовах спів фінансування (70% - за рахунок коштів державного бюджету та 30% - місцевого).

   У 2016 році проведено капітальні ремонти в закладах освіти:

  1. За рахунок коштів ДФРР.

       Реконструкція будівлі з термосанацією Горщиківської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Загальна вартість проекту становить 7124,88 тис. грн. (6409,922 тис. грн. кошти ДФРР та 714,958 тис. грн. кошти місцевого бюджету).

  2. За рахунок коштів державного бюджету.

  1) капітальний ремонт даху і заміна віконних блоків Хотинівської середньої загальноосвітньої школи I - III ступенів кошторисною вартістю 406 405 грн. Проведено ремонт даху площею 506 м2 та замінено 38 віконних блоків площею 124,08 м2. ;

  2)капітальний ремонт приміщення (заміна віконних блоків) Васьковицької середньої загальноосвітньої школи I - III ступенів кошторисною вартістю 402 700 грн. В результаті ремонту замінено 69 віконних блоків площею 209,72 м2.;


  3)капітальний ремонт приміщення (зміна віконних блоків) Гулянецької середньої загальноосвітньої школи I - III ступенів кошторисною вартістю 412 619 грн. В результаті ремонту замінено 50 віконних блоків площею 202,8 м2.

  3. За рахунок додаткових коштів з державного бюджету.

  1)капітальний ремонт приміщення (заміна віконних блоків) Жабчанської середньої загальноосвітньої школи І ступеня кошторисною вартістю 87 892 грн. В результаті ремонту замінено 17 віконних блоків площею 49,69 м2;

   

  2) капітальний ремонт приміщення (заміна віконних блоків) Іскоростенської середньої загальноосвітньої школи І ступеня кошторисною вартістю 68 606 грн. В результаті ремонту замінено 15 віконних блоків площею 38,1 м2;

  3)капітальний ремонт приміщення (заміна віконних блоків) Малозубівщинської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів кошторисною вартістю 121 229 грн. В результаті ремонту  замінено 23 віконних блоків  площею 70,71 м2;

  4)капітальний ремонт приміщення (заміна віконних блоків в коридорах та допоміжних приміщеннях) Ушомирської гімназії кошторисною вартістю 252 539 грн. В результаті ремонту замінено 33 віконних блоків площею 153,37 м2.

   

   

  5. За рахунок коштів обласної субвенції.

        Капітальний ремонт приміщення (заміна віконних блоків) Ушомирської гімназії кошторисною вартістю 299886 грн.

  6. За рахунок залишків освітньої субвенції 2015 року.

  1)капітальний ремонт Ушомирської гімназії Коростенського району Житомирської області (коригування) - кошторисною вартістю 251 060 грн;

  2)капітальний ремонт покрівлі Гулянецької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів кошторисною вартістю 177 149 грн. В результаті ремонту замінена покрівля площею 492 м2;

  3)капітальний ремонт котельні Білківської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Школа Володимира Матвієнка» кошторисною вартістю 430 957 грн. В результаті ремонту встановлено 2 твердопаливні котли «Буран – 200»; 

  4)капітальний ремонт котельні Малозубівщинської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів кошторисною вартістю 351 730 грн. В результаті ремонту встановлено твердопаливний котел «Калвіс-320».

  7. За рахунок коштів ПроООН та місцевого бюджету.

  Капітальний ремонт приміщення (заміна віконних блоків) Холосненської  середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів кошторисною вартістю 105 000 грн. В результаті ремонту замінено 28 віконних блоків площею 62,09 м2.

  8. За рахунок субвенції Кожухівської сільської ради.

  Капітальний ремонт приміщення (заміна віконних блоків) Кожухівської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів кошторисною вартістю 169998 грн. В результаті ремонту замінено 24 віконних блоків  площею 114,3 м2.

  Було проведено поточні ремонти:

  -  ремонт котла у Сарновицькій СЗШ І-ІІІ ступенів на суму 41415 грн.;

  - ремонт системи опалення у Михайлівській СЗШ І-ІІ ступенів на суму 8900 грн;

  - ремонт системи опалення у Сушківській СЗШ І-ІІ ступенів на суму 11560 грн;

  - ремонт системи опалення у Кожухівській СЗШ І-ІІІ ступенів на суму 12810 грн;

  - ремонт тепломережі протяжністю 50 м від котельні до Грозинської гімназії, вартість робіт  становить 55486 грн;

  - ремонт системи водовідведення у Васьковицькій СЗШ І-ІІІ ступенів на суму 10000 грн;

  - ремонт системи водовідведення у Михайлівській СЗШ І-ІІ ступенів на суму 19036 грн;

  - встановлено жалюзі у Михайлівській СЗШ І-ІІ ступенів на суму 7000 грн;

  - ремонт каналізації Лісівщинської СЗШ І-ІІІ ступенів на суму 55164 грн.;

  - ремонт покрівлі Поліської СЗШ І-ІІІ ступенів на суму 14307 грн.;

  - ремонт підлоги в Бехівській СЗШ І-ІІ ступенів;

  - ремонт приміщення котельні та котлів в Ходаківській СЗШ І-ІІ ступенів на суму 10620 грн;

  - оновлено фасад Гулянецького ДНЗ на суму 188134 грн.;

  - ремонт кухні, санвузла, пральні, коридорів та замінено каналізацію в Бехівському ДНЗ на суму 225000 грн;

  - встановлено ігровий майданчик у Хотинівському ДНЗ.

  Проведено заміну

  вікон  на енергоощадні:

  - в Холосненській СЗШ І-ІІІ ступенів - 6 вікон на суму 10658 грн.;

  - в Лісівщинській СЗШ І-ІІІ ступенів - 3 вікна на суму 10100 грн;

  - в Щорсівській СЗШ І-ІІІ ступенів  - 5 вікон на суму 13000 грн;

  - в Грозинській гімназії – 3 вікна на суму 8763 грн;

  - в Малозубівщинській СЗШ ступенів – 6 вікон на суму 20910 грн;

  - в Бехівській СЗШ І-ІІ ступенів – 9 вікон на суму 27145 грн;

  дверей на енергоощадні:

  - в Холосненській СЗШ І-ІІІ ступенів – 2 дверей на суму 10000 грн;

  - в Лісівщинській СЗШ І-ІІІ ступенів – 1 двері на суму 6900 грн;

  - в Сушківській  СЗШ І-ІІІ ступенів – 2 дверей на суму 21400 грн;

  - в Кожухівській СЗШ І-ІІІ ступенів – 3 дверей на суму 13300 грн;

  Придбано:

  - фарбу, будівельні матеріали для проведення поточних ремонтів у загальноосвітніх навчальних закладах на суму 150000 грн;

  - спортивні тренажери для Малозубівщинської СЗШ І-ІІІ ступенів на суму 60000 грн;

  - обладнання для кабінету трудового навчання Лісівщинської СЗШ І-ІІІ ступенів на суму 5000 грн;

  - акустичну апаратуру для Лісівщинської СЗШ І-ІІІ ступенів на суму 15000 грн;

  - спортивне обладнання для навчальних закладів району на суму 10000 грн;

  - насосне обладнання  для котелень навчальних закладів району на суму 42200 грн;

  - холодильне та технологічне обладнання для дошкільного відділення Новаківського НВК на суму 19999 грн;

  - меблі, постіль для дошкільного відділення Новаківського НВК на суму 48471 грн.

   

  з/п

  Показники

  Одиниця вим.

  Роки

  2012

  2013

  2014

  2015

  2016

  1

  Кількість загальноосвітніх навчальних закладів

  Закладів

  38

  38

  38

  37

  32

  2

  В них учнів

  Учнів

  2736

  2712

  2701

  2636

  2642

  3

  Кількість дошкільних навчальних закладів

  Закладів

  22

  22

  22

  22

  22

  4

  В них вихованців

  Учнів

  719

  505

  511

  575

  676

  5

  Кількість позашкільних навчальних закладів

  Закладів

  1

  1

  1

  1

  1

  6

  В них учнів

  Учнів

  420

  460

  970

  1200

  1200

  7

  Кількість опорних навчальних закладів

  Закладів

  -

  -

  -

  -

  1

  8

  В них учнів

  Учнів

  -

  -

  -

  -

  349

  9

  Забезпечено безкоштовне підвезення учнів

  Учнів

  813 (100%)

  796 (100%)

  801 (100%)

  838 (100%)

  892 (100%)

  10

  Забезпечено безкоштовне підвезення учителів

  Учителів

  292 (100%)

  299 (100%)

  311 (100%)

  0 (0%)

  267 (100%)-з 01.09.2016 р

  11

  Охоплення дітей позашкільною освітою

  %

  15,2

  16,8

  35,8

  45

  45

  12

  Охоплення дітей від 3 до 6 років дошкільною освітою в ДНЗ

  %

  59

  59,4

  60,3

  67,6

  82,3

  13

  Охоплення дітей від 3 до 6 років різними формами дошкільнї освіти

  %

  95,8

  99,4

  99,4

  99,5

  99,9

  14

  Охоплення дітей старшого дошкільного віку дошкільною освітою в ДНЗ

  %

  85,1

  85,3

  85,7

  85,7

  94,8

  15

  Охоплення дітей старшого дошкільного віку  різними формами дошкільнї освіти

  %

  100

  100

  100

  100

  100

  16

  Чисельність дітей у ДНЗ у розрахунку на 100 місць

  дітей

  70

  67

  68

  75

  89

  17

  Закуплено шкільних автобусів

  шт.

  1

  2

  -

  -

  3

  18

  Сума коштів на  закуплю шкільних автобусів 

  грн

  289200

  596600

  -

  -

  4377000

  19

  Сума коштів на  капітальні ремонти 

  грн

  384.770

  669.744

  1.587.485

  314.815

  3.241.692

  20

  Сума коштів на  поточні ремонти 

  грн

  287.633

  368.372

  504.078

  646.055

  536.648

  21

  Одержано компютерів на суму

  шт./грн

  8/37.406

  -

  -

  -

  11/140.533

  22

  Придбано обладнання для кабінету біології

  грн

  -

  -

  -

  -

  159.681,6

  23

  Придбано обладнання для кабінету фізики

  грн

  -

  -

  -

  -

  199.000

  24

  Всього використано коштів

  грн

  41.250579

  43.491586

  46.536283

  46.743146

  51.847511

   

   

                              РОЗВИТОК  ГАЛУЗІ  КУЛЬТУРИ

   

  Мережа  закладів  культури  Коростенського  району становить 109   установ, з  них  в  сільській  місцевості  106.

   В  галузі  культури  Коростенщини   працює  163  чоловіки, з  них   124-   в  сільській  місцевості.

   В  районі  протягом 2016 року  діяли   152  клубних  формувань, учасниками  яких   є  1211  чоловік.

          Клубними  установами   за  звітний  період  проведено  6044  масових  заходів, серед  яких  концерти, свята, урочистості, виставки, мітинги, літературно – музичні  заходи  тощо.         

   В  районі  діють  5  аматорських  колективів, які  мають  звання  «народний»,    та  творять  4 (четверо)  майстрів, які  мають  звання  «майстер  народної  творчості».

   Враховуючи режим жорсткої економії, бюджетні кошти, передбачені на проведення   районних   культурно-освітніх та мистецьких заходів, використовувались обмежено, тільки на заходи, затверджені календарно-фінансовим планом. Так  упродовж  2016 року проводились урочистості та святкові концерти з нагоди відзначення державних та календарних свят , кращі  з  яких  «Різдвяний  вертеп  в  Ушомирі «Від  хати  до  хати  Коляда  йде  всіх  вітати!»; районні  урочистості  з  нагоди  Дня  вшанування  учасників  бойових  дій  на  території інших  держав та  Дня  виводу  військ  з  Афганістану, вечір – реквієм  до  Дня  пам’яті  Героїв  Небесної  Сотні  «Небесна  Сотня – то  в  серцях  вогонь», вечір  пам’яті  присвячений 30-ій  річниці  Чорнобильської  катастрофи  «Нам  лишилася  пам’ять, що  світить  життям любов’ю…», районні  урочистості  з  презентацією  фото  і  відеоматеріалів   на  базі  Ушомирської    військової   частини    А- 1796    з  нагоди  Дня  захисника   України  та  Дня  українського  козацтва     тощо. Найяскравішою  подією  в  культурному  житті  району  став  Всеукраїнський  фестиваль  льону  в  с.Стремигород.

    Кращі колективи  району   та  аматори  сцени  взяли  участь   в  обласних  заходах, а  саме:  відбірковий    тур  обласного  телевізійного  фестивалю – конкурсу  «Якщо  ти  зірочка, засвітись!»,   IV обласний  фестиваль  ветеранських  колективів  м.Житомир,   в  обласному святі «На Івана, на Купала» в селі Буки Малинського району  фольклорно – етнографічного  колективу  «Джерело»   Новаківського  БК;  в  обласному  конкурсі  на  кращий  районний (міській)  Будинок (Палац)  культури – районний  БК ІІ місце,  в  ІІ  турі (обласному)  Всеукраїнського  конкурсу  на  кращий  клубний  заклад   в  сільській  місцевості -  Ушомирський  БК – переможець  обласного  туру.  Всеукраїнських  та  Міжнародних  заходах:  в VІ  регіональному фестивалі дитячої патріотичної пісні «Наша слава козацькая не вмре, не загине» в с.Хрінники, Демидівського району, Рівненської області, VІІІ  Міжнародний    фестиваль  дерунів (м. Коростень),   у   IV Міжнародному  фестивалі  колективів народної пісні  «Сила  слов’янських  сердець»  у  м. Мінськ (Білорусь) .

  Бібліотеки:

   У 2016 році кількість нових надходжень до  бібліотек  району  склала  всього: 6265 екземплярів на 114 029 грн. 67 коп.

  В книжкових магазинах придбано 496 прим. на суму 26210 грн., в тому числі  для районної бібліотеки – 75 прим. на суму 5000 грн. ( за рахунок бюджетних коштів) та для сільських бібліотек – 421 прим. на 21210 грн. ( виділяли кошти Грозинська, Кожухівська, Омелянівська, Білошицівська сільські ради).

  На   передплату  періодичних  видань  для  районної  бібліотеки  ім..М.Сингаївського  було  виділено  9643  грн. , на  які  до  установи  надходило  33  назв  газет  та  журналів.

  В приміщеннях бібліотек  проведено  ремонтних  робіт  на  суму 81 500 грн. та встановлено 2  нових  дверних  конструкції .

  Клуби:

  Всього  в  сільських  клубних  установах замінено  на  пластикові  23  вікна та  встановлено 6 нових  дверних  конструкцій. Проведено  капремонт  стелі  Меленівського  БК  на  суму 80 тис. грн. та   поточних  ремонтів  на  суму  48 767 грн.,  придбано  та  встановлено  новий  твердопаливний  котел  в  Поліському  БК, здійснено у приміщеннях  клубів  протипожежних заходів  по  району   на  суму  50531,13 грн.

  Для сільських клубів придбано  апаратури, костюмів  меблів  тощо   на  загальну  суму       548 057 грн.

   

                           МОЛОДІЖНА ТА СІМЕЙНА ПОЛІТИКА

  У 2016 році підготовлено та подано матеріали на присвоєння Почесного звання України “Мати-героїня” 4 багатодітним матерям  району. Указом Президента  України № 198/2016 від 07.05.2016 року присвоєно Почесне звання України “Мати-героїня” 2 багатодітним матерям району.

  З метою  формування патріотичної свідомості молоді,  популяризації та утвердження здорового і безпечного способу життя та культури здоров’я серед молоді, підвищення рівня здоров’я в районі протягом року проведено ряд заходів, а саме:

  -  в рамках місячника оборонно-масової роботи, присвяченого 71-річниці з Дня Перемоги у Другій світовій війні відбулися змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки серед допризовної молоді  району.

  -    змагання районного турніру з міні-футболу на Кубок Миру під гаслом «В ім’я життя на землі» серед команд учнів загальноосвітніх шкіл району, приурочених 30-й річниці Чорнобильської катастрофи та 71-річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Фінальним акордом  турніру стала товариська зустріч школярів району з командою 95-ї окремої аеромобільної бригади м. Житомира.

  -   змагання з футболу серед команд сільських рад та підприємств району на Кубок ім. Гетьмана Вигівського.

  -   в рамках місячника до Дня захисника України відбулися змагання з воєнізованого кросу серед допризовної молоді шкіл району організовані ПВНЗ ТСОУ  “Коростенський технічний  коледж”.

  -  змагання з волейболу на Кубок Героя Радянського Союзу Абдули Усенова, приурочених 73 річниці визволення Коростенщини від німецько-фашистських загарбників.   

  своєрідності, формування бережливого ставлення до навколишнього природного середовища проведено гру-змагання “Школа-безпеки” серед учнів навчальних закладів північних районів та м. Коростень.

  Протягом 2016 року реалізувалась районна Програма “Молодь і родина Коростенщини на 2012-2016 роки”.

   

   

  Оздоровлення дітей

  В 2016 році на організацію оздоровлення та відпочинку дітей залучено 823 тис.850 грн.: із бюджетів сільських рад 510 тис.600 грн., із районного бюджету 201 тис. 900 грн., залучені кошти підприємств 31 тис.050 грн.

  Охоплено оздоровленням та організованим відпочинком 789 дітей.

   

  № п/п

  Назва програми

  2012 тис. грн

  2013

  тис. грн

  2014 тис. грн

  2015 тис. грн

  2016 тис. грн

  1.

  Районна програма оздоровлення і відпочинок  у дітей

  -

  47,31

  57,788

  67,500

  202,200

  2.

  Районна комплексна програма розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки

  57,805

  44,304

  42,0

  25,0

  46,20

  3.

  Комплексна програма «Молодь і родина Коростенщини»

  67,966

  10,800

  9,122

  -

  16,500

  4.

  Районна програма «Спортивний майданчик» на 2010-2014 року.

  -

  -

  -

  -

  -

   

          СОЦІАЛЬНА РОБОТА З СІМ’ЯМИ, ДІТЬМИ ТА МОЛОДДЮ

  З метою надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді в районі функціонує районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  У 2016 році під супроводом центру перебувало 137 сімей, у них 320 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

  З метою надання комплексу соціальних послуг та вирішення проблем сім’ї, яка опинилась у складних життєвих обставинах протягом 2016 року здійснювався соціальних супровід 52 сімей.

  Знято з соціального супроводу з позитивним результатом 13 сімей.

  Забезпечено соціальне супроводження 7 прийомних сімей.

  Проведено вибіркове обстеження  148 сімей щодо раціонального використання коштів батьками, отриманих  при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям, створення належних умов для повноцінного утримання дітей.

  Проведено профілактичну роботу з 34 особами, засудженими до покарань,  не пов’язаних із позбавленням волі.

  Проведено 72 інформаційних  виступів, лекційно-тренінгових занять, відеолекторіїв, ігротек,  бесід з питань  соціальної роботи, якими охоплено 943 особи.

  Здійснено 74 виїзди у населені пункти району, в результаті яких соціальною роботою охоплено 608 сімей.

  В 2016 році здійснювали соціальну роботу в районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  6 фактично працюючих працівників.

                  ПОДОЛАННЯ ДИТЯЧОЇ БЕЗПРИТУЛЬНОСТІ

  Постійно в районі здійснюються заходи щодо дотримання права дітей на сімейне виховання, запобігання безпритульності та бездоглядності, поліпшення соціального стану дітей.

  На первинному обліку служби у справах дітей Коростенської райдержадміністрації перебуває 102 дитини з категорії дітей-сиріт та позбавлених  батьківського піклування,  з них в сімейних формах виховання перебуває  85 дітей (70 – в сім’ях опікунів, піклувальників, 15 – в прийомних сім’ях та ДБСТ), відсоток влаштування дітей у сімейні форми виховання становить 83 %. У попередні роки показники становили:

   

  Спостерігається тенденція до зменшення загальної кількості  дітей-сиріт та позбавлених  батьківського піклування, водночас після суттєвого зниження у 2014-2015 роках зростає показник влаштування у сімейні форми виховання.

  На території Коростенського району створено та функціонує 7 прийомних сімей, в яких перебуває на вихованні та утриманні 12 дітей, позбавлених батьківського піклування. У зв’язку з не наповнюваністю впродовж 2016 року дітьми ДБСТ на базі родини Грицюків переведено у статус прийомної сім’ї.

          Службою у справах дітей ведеться реєстр житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із 102 дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей, на праві власності мають житло 5 дітей, на праві користування – 78 дітей, не мають житла 22 дітей, які будуть поставлені на квартирний облік по досягненню 16 років. Станом на 01.01.17  на квартирному обліку перебуває 1 дитина (до 18 років).

           З метою забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, формування в межах сільських рад житлового фонду соціального призначення в районі затверджено районну цільову соціальну Програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2013-2017 роки.

           На виконання вищезазначеної  Програми у 2016 році виділено субвенцію з обласного бюджету у розмірі 50 тисяч гривень, з районного бюджету – 30 тисяч гривень, з бюджету Горщиківської сільської ради виділено 55 тисяч гривень, (всього 135 тисяч гривень)  на які  придбано житло 1 особі з числа сиріт, Шевчуку Богдану Володимировичу, 1998 року народження, що перебуває на соціальному квартирному обліку в Горщиківській сільській раді.

          Всьго за рахунок Програми було забезпечено житлом 5 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у Ушомирській, Горщиківській та Бондарівській сільських радах.

             На фінансування у 2016 році районної програми  щодо виконання заходів Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» у Коростенському районі в 2016 році було виділено 10  тисяч гривень. За час дії програми  з районного бюджету було виділено коштів:

   

   

  2012 рік

  2013 рік

  2014 рік

  2015 рік

  2016 рік

  Кількість коштів, виділених на фінансування програми

  10 000 грн.

  7 000 грн.

  7 000 грн.

  9 000 грн.

  10 000 грн.

   

            Станом на 01.01.2016 року на обліку перебувало 164 дитини, які опинилися у складних життєвих обставинах та проживають у 73 функціонально-неспроможних (кризових) сім’ях,  діти поставлені на облік через неналежне виконання батьками батьківських обов’язків щодо виховання і утримання дітей. Найбільше сімей на території Ушомирської, Малозубівщинської, Горщиківської сільських рад. Слід зазначити впродовж останніх 5 років спостерігається тенденція до зменшення кількості дітей те сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

   

   

  2012 рік

  2013 рік

  2014 рік

  2015 рік

  2016 рік

  Кількість дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах

  234

  219

  195

  175

  158

  Кількість сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах

  105

  104

  99

  91

  83

   

  Станом на 31.12.2016 року на обліку перебуває 158 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах та проживають у 68 функціонально-неспроможних (кризових) сім’ях,  діти поставлені на облік через неналежне виконання батьками батьківських обов’язків щодо виховання. Службою у справах дітей спільно з іншими  структурними підрозділами, та органами місцевого  самоврядування здійснюється контроль за умовами проживання і утримання дітей в кризових сім’ях. З початку року працівниками служби у справах дітей спільно з працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, медичними працівниками Коростенської ЦРП, працівниками Коростенського ВП ГУ НП в Житомирській області було проведено 56 профілактичних рейдів, 9 в рамках профілактичного заходу «Діти вулиці», 3 в рамках рейду «Урок». В результаті проведення рейдів обстежено умови проживання 178 дітей в 108 кризових сім’ях (окремі сім’ї обстежувалися багаторазово), попереджено 64 батьків, 16 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності по ст.184 КУпАП за неналежне виконання батьківських обов’язків.

          В рамках заходу «Діти вулиці» проводиться робота  по влаштуванню дітей, батьки яких перебувають у складних матеріально-побутових умовах до державних закладів та центрів реабілітації. До соціально-психологічних реабілітаційних центрів реабілітації влаштовано  7 дітей.

  За результатами профілактичних рейдів по ініціативі служби у справах дітей подано 8 позовів до суду про позбавлення батьківських прав батьків. 7 батьків стосовно 14 дітей із 6 сімей позбавлено батьківських прав, на розгляді перебуває 2 справи про позбавлення батьківських прав відносно 3 батьків стосовно 3 дітей.

   

   

   

  2012 рік

  2013 рік

  2014 рік

  2015 рік

  2016 рік

  Кількість проведених профілактичних рейдів

  99

  87

  52

  74

  56

  Кількість батьків, які притягнуті до адміністр. відповідальності  (ст. 184 КУпАП)  

  17

  35

  18

  30

  16

  Кількість дітей, стосовно яких батьків позбавлено батьківських прав

  10

  8

  12

  4

  14

  Кількість дітей, влаштованих до соціально-психологічних реабілітаційних центрів

  11

  6

  6

  5

  7

  Кількість дітей, влаштованих до обласного будинку дитини

  8

  7

  8

  3

  1

   

                                   ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ

  Фізична культура і спорт відіграють важливу роль у формуванні, зміцненні та збереженні здоров’я підростаючого покоління.

  У минулому 2016 році в цій галузі є певні досягнення:

  -         два ІІ  місця в змаганнях з настільного тенісу  та з шашок за програмою XVI обласних спортивних іграх  Житомирщини  серед ветеранів сільського спорту.

  -                    ІІІ загальнокомандне місце  в фінальних змаганнях обласної спартакіади серед збірних команд органів місцевого самоврядування під девізом “Спорт об'єднує всіх в одну команду!” .

  -                   ІІ місце  в фінальних змаганнях ХVIІI обласної спартакіади серед збірних команд  державних службовців.

  -                   І місце в змаганнях з волейболу серед ветеранів в залік ХVI сільських спортивних ігор Житомирщини.

   

  -                   І місце в фінальних змаганнях з волейболу серед чоловічих команд   в залік ХVI сільських спортивних ігор Житомирщини.

   

  -                   ІІІ командне місце в чемпіонаті області з тенісу настільного серед вихованців ДЮСШ 2001-2003 р.н.

  -                   І місце  (Пантус Вікторія), два ІІ  місця (Овсійчук Петро, Овсійчук Тетяна ), одне ІІІ місце (Пилипчук Вероніка) в чемпіонаті області з боротьби вільної серед юнаків та дівчат 1999-2000 р.н. вихованців ДЮСШ.

  -                   ІІ місце  (Овсійчук Тетяна) в чемпіонаті області з боротьби вільної серед молоді 1995-1997  р.н.

  -                   І місце  (Пантус Вікторія), два ІІ  місця (Пилипчук Карина,  Овсійчук Тетяна ), два ІІІ місця (Косімов Богдан, Корзун Ольга) в чемпіонаті області з боротьби вільної серед юнаків та дівчат 1999-2001 р.н.  вихованців ДЮСШ.

  -                   ІІІ командне  місце в чемпіонаті області з тенісу настільного серед вихованців ДЮСШ 2000 р.н.

  -                   ІІІ місце в чемпіонаті області з тенісу настільного серед  юнаків та дівчат 2001-2006 р.н.   вихованців ДЮСШ.

  Вихованка Ушомирської ДЮСШ — Пантус Вікторія стала бронзовою призеркою фінальних змаганнях з вільної боротьби V Спортивних ігор школярів України, які відбулись 3-11.2016 року в м.Запоріжжя.

   В районі були проведені:

  -                   змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки,  з воєнізованого кросу, присвячені пам`яті Героя Радянського Союзу  Жмаченка П.Ф.,   змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки серед допризовної молоді СЗОШ району, присвячених Дню пам'яті “Героїв Крут”.

  -                   за підтримки Коростенської міськрайонної Спілки ветеранів Афганської війни і воїнів інтернаціоналістів на базі «Коростенського технічного коледжу» відбулись змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки серед допризовної молоді міста та району, присвячені 27-річниці  виведення військ колишнього СРСР із республіки Афганістан.

  -                   районні змагання з волейболу серед команд загальноосвітніх шкіл району на Кубок пам’яті воїна-інтернаціоналіста Віталія Селезньова, приурочених 27 річниці виведення військ колишнього СРСР із республіки Афганістан.

  -                   відкритий турнір з волейболу, присвячений пам’яті кандидата у майстри спорту, відмінника освіти України, громадського тренера з волейболу Рака Леоніда Пилиповича.

  -                   районні змагання “Мама, тато, я — спортивна сім'я”.

  -                   в рамках місячника оборонно-масової роботи, присвяченого 71-річниці з Дня Перемоги у Другій світовій війні відбулися змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки серед допризовної молоді  району.

  -                   районний турнір з міні-футболу на Кубок Миру під гаслом «В ім’я життя на землі» серед команд учнів загальноосвітніх шкіл району, приурочених 30-й річниці Чорнобильської катастрофи та 71-річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

  -                   змагання з футболу серед команд сільських рад та підприємств району на Кубок ім.Гетьмана Вигівського.                    

  -                   районні змагання з футболу серед учнів 6-9 класів на Кубок “Шкіряний м'яч”.

  -                   гра-змагання “Школа-безпеки” серед учнів навчальних закладів північних районів та м.Коростень.

  -                   турнір з футболу серед юніорів на Кубок з нагоди Дня фізичної культури і спорту.

  -                    змагання з воєнізованого кросу серед допризовної молоді шкіл району та зі стрільби з пневматичної гвинтівки серед допризовної молоді шкіл  району присвячених Дню захисника України.

  -                   районний турнір з футболу на Кубок осені, присвяченого Дню захисника України.

  -                   змагання з волейболу серед вихованців ДЮСШ 2003-2004 р.н., присвяченого пам'яті  загиблого учасника АТО БроникаЮ.М.

  -                   турнір з міні-футболу серед юнаків 2002 р.н. і молодших, присвячений Дню Святого Миколая. Участь в змаганнях приймали команда Горщиківського, Ушомирського, Лісівщинського відділень футболу Ушомирської ДЮСШ та команда Малозубівщинської СЗШ І-ІІІ ст. Всі учасники змагань отримали новорічні подарунки.

  -                   змагання з волейболу на Кубок Героя Радянського Союзу Абдули Усенова, приурочених 73 річниці визволення Коростенщини від німецько-фашистських загарбників.   

                             ОХОРОНА ДОВКІЛЛЯ

  Здійснювалися заходи щодо забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони довкілля.

  В районі прийнято спільне розпорядження Коростенської районної державної адміністрації та Коростенської районної ради від 14.03.2016 року № 76/14 «Про проведення заходів із санітарного очищення та благоустрою населених пунктів району».

  Також в березні 2016 року Коростенською районною державною адміністрацією   було проведено розширену нараду з начальниками відділів та управлінь, та директорами підприємств району  щодо проведення заходів  із санітарного очищення населених пунктів, також був проведений семінар з сільськими головами сільських рад щодо інформаційно-роз’яснювальної роботи по вищезазначеним заходам.

  Під час проведення заходів залучалися широкі верстви населення, громадські організацій та засоби масової інформації (орієнтовна кількість 3972 чоловік) при створенні нових лісових насаджень, газонів, квітників, упорядкуванні територій парків, при прибиранні та вивезенні побутових відходів і сміття, ліквідації несанкціонованих  сміттєзвалищ та інших видах робіт.

  За результатами  проведення щорічної  всеукраїнської акції "За чисте довкілля" в районі було ліквідовано 606 несанкціонованих сміттєзвалищ, в тому числі у межах смуг вулиць та доріг – 105, на прибудинкових територіях – 446 на пустирях – 55.

  Обсяг зібраних  побутових відходів на несанкціонованих сміттєзвалищах складає 75,304 тис.м3.

  ЗВІТ

  про результати проведення щорічної  всеукраїнської акції "За чисте довкілля"

  за 2016 рік по Коростенському району  станом на 16.05.2016 року

   

   

  з/п

  Найменування заходів

  Один. виміру

  Загальна кількість (усього в населених пунктах)

   

  Прибрані (приведені в належний санітарний та естетичний стан)

  Відремонтовано

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  1.

  Кількість населених пунктів

  од.

  108

  х

  х

  у т.ч. міст

  од.

  0

  х

  х

  2.

  Ліквідовано несанкціонованих сміттєзвалищ, у т.ч.:

  шт.

  606

  х

  х

   у межах смуг вулиць та доріг населених пунктів;

  шт.

  105

  х

  х

   на прибудинкових територіях;

  шт.

  446

  х

  х

   на пустирях в межах населених пунктів;

  шт.

  55

  х

  х

  3.

  Обсяг зібраних побутових відходів на несанкціонованих сміттєзвалищах

  тис.м3

  75.304

  х

  х

  4.

   

   

   

  Наявність, технічний та санітарний стан:

  х 

  х

  х

  х

   прибудинкових територій

  тис. м2

  210

  210

  х

   парків

  од./ тис. м2

  6/209.97

  4/171.82

  2/169.1

   скверів

  од./ тис. м2

  8/6.53

  2/6.53

  1/5

   дитячих майданчиків

  од./ тис. м2

  31/4.811

  23/4.801

  9/3.2

   спортивних майданчиків

  од./ тис. м2

  28/37.07

  23/17.07

  5/8.4

   господарських майданчиків

  од./ тис. м2

  2

  0.03

  0

   місць вигулу домашніх тварин (собак)

  од./ тис. м2

  0

  0

  х

  5.

  Зелені насадження загального користування:

  х

  х

  х

  х

   дерева

  тис. шт.

  1836.365

  х

  х

   кущі

  тис. шт.

  0.233

  х

  х

   газони

  тис. м2

  2.008

  2.008

  1.5

   квітники

  тис. м2

  1.653

  1.653

  х

  6.

  Наявність, утримання місць для поховання:

   х

  х

  х

  х

   кладовищ

  од./га

  103/150

  45/46.6

  13/3.9

   братських могил

  од.

  128

  73

  17

   меморіальних комплексів

  од.

  10

  7

  1

   місць почесних поховань

  од.

  13

  7

  4

  7.

  Наявність, прибирання та впорядкування вулиць та доріг населених пунктів, зокрема:

   х

  х

  х

  х

   доріг

  тис. м2

  184.922

  132.959

  17.119

   тротуарів

  тис. м2

  11.913

  9.912

  3.9

   велосипедних доріжок

  тис. м2

  2

  0

  0

   зупинок міського транспорту

  од.

  83

  61

  15

  8.

  Витрачено коштів на благоустрій усього, у т.ч.

  млн. грн.

  0.363614

  х

  х

   бюджетних

  млн. грн.

  0.334114

  х

  х

   позабюджетних

  млн. грн.

  0.0295

  х

  х

  9.

  Протяжність очищених від сміття берегів водойм

  тис. м2

  4.98

  3.9

  х

   

  10.

  Кількість залученої до участі у весняних толоках громадськості,

  осіб

  3972

  х

  х

  у т.ч. учнівської молоді,

  осіб

  1182

  х

  х

  студентської молоді

  осіб

  37

  х

  х

  11.

  Відзначено громадян – найбільш активних учасників всеукраїнської акції

  осіб

  70

  х

  х

   

   

  ЗВІТ

  про результати проведення 23 квітня 2016 року

  дня благоустрою населених пунктів в рамках щорічної Всеукраїнської акції "За чисте довкілля"

  Коростенський район

  (назва району, міста)

   

   

  Загальна кількість населених пунктів, що взяли участь у заході

  Телефон гарячої лінії

  Об’єкт              благоустрою

  Встановлено нових дитячих майданчиків

  Ремонт існуючих дитячих майданчиків

  Площа прибудинкових територій адміністративних будівель, яка запланована для прибирання під час суботника

  Ліквідовано несанкціонованих сміттєзвалищ

  Обсяг вивезених відходів  зібраних на несанкціо-нованих сміттє-звалищах

  Висаджено дерев

  Висаджено  кущів

  Упорядкування газонів,квітників

  Кількість підприємств, установ, організацій, що взяли участь

  у заходах по суботнику

  Кількість осіб,

  що узяли участь у суботнику

  усього населених пунктів

  у тому числі міст

   

  од.

  од.

   

   

  шт.

  шт.

  га

  од.

  м3

   од.

  од.

  м3

  шт.

  осіб

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  11

  12

  13

  14

  15

  1.

   108

   

   

   

   -

   9

   2,1

   606

   75.304

   3544655

  233

  1653

  Сільські ради, сільські амбулаторії, школи, садочки, магазини та ФОПи

  3972

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

            Дана інформація узагальнена на підставі інформацій виконкомів сільських рад та підпорядкованих відділів районної державної адміністрації.

  Примітка: по посаджених деревах: сільськими радами було посаджено – 1710 дерев,

  Відділом освіти Коростенської РДА – 7655 дерев.

  Держлісгосп АПК – 630,0 тис. дерев (лісові насадження)

  ДП «Лісомисливське господарство» - 210,0 га (лісових насаджень), що складає 1197000 дерев.

   

           Впродовж року здійснювалися заходи із запобігання та мінімізації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

  Для поповнення запасів матеріально - технічних ресурсів придбано обладнання (перелік додається) згідно  Програми створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у Коростенському районі на 2015-2018 роки.

  Для боротьби з пожежами  Коростенському МВ управлінню ДСНС в Житомирській області виділено 40000 гривень для створення резерву (придбання) пально-мастильних матеріалів на виконання заходів Програми забезпечення пожежної безпеки в Коростенському районі  на 2016-2020 роки.

      На виконання заходів Програми створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у Коростенському районі на 2015-2018 роки протягом 2016 року використано запланованих 40000 гривень та додатково 4000 гривень для придбання матеріальних цінностей  згідно номенклатури та обсягів накопичення  матеріального резерву Коростенського району для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню, ліквідацію  надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

         Рішенням 13 сесії Коростенської районної ради VІІ скликання № 156 від 11.11.2016 року виділено кошти в розмірі 100000 гривень для створення резерву (придбання) пально-мастильних матеріалів на виконання заходів Програми «Створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у Коростенському районі на 2015-2018 роки».

  Засоби землерийних робіт

  шт.

  20

  2000,00

  20

  775,00

  Мотопомпи

  шт.

  3

  10500,00

  1

  7950,00

   

  Електрозварки

  шт.

  3

  9447,00

  2

  11920,00

   

  Домкрати гідравлічні

  шт.

  3

  897,00

  1

  900,00

   

  Мішки

  шт.

  1000

  5000,00

  560

  2800,00

   

  Бензопили

  шт.

  3

  5400,00

  3

  12116,00

   

  Шліфувальна машина

  шт.

  1

  5000,00

  1

  4950,00

   

  Автобензин

  т.

  3,0

  60000,00

  1,5

  35000,00

   

  Дизпаливо

  т.

  3,0

  57000,00

  3,0

  65000,00

   

  Електростанції освітлювальні: подовжувачі 3 шт.; світловий прожектор

  к-т

  1

   

  18095,00

   

  1

  21574,00

   

  Всього

   

   

   

   

  162985

   

                           

   

   

   

   

           ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКОННОСТІ, ОХОРОНА ПРАВ, СВОБОД І ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ ГРОМАДЯН

   

           Криміногенний стан території – один з найважливіших чинників соціальної напруги в суспільстві. Райдержадміністрацією налагоджено співпрацю з відділом поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області  з питань профілактики  та боротьби зі злочинністю.

   

  Упродовж 2016 року працівниками поліції до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про скоєння 577 кримінальних правопорушень, у тому числі 2 - тяжких та особливо тяжких.

  Оголошено про підозру 159 особам, з них відносно 7 обрано запобіжний захід «тримання під вартою», ще 12 - «домашній арешт».

  До суду направлено 163 кримінальних провадження, з яких 154 - із обвинувальними актами.

  Викрито 159 осіб, які вчинили кримінальні правопорушення, у тому числі 9 неповнолітніх, 9 жінок та 87 осіб які раніше скоювали злочини.

  У порівнянні з 2015 роком, упродовж 2016-го року як негатив слід відмітити, що у зв’язку з введенням в дію так званого  закону «Савченко» на території району збільшилася кількість кримінальних правопорушень вчинених раніше судимими або особами які раніше скоїли злочин (+6,1%), розбоїв (з 3  у 2015 до 6 в 2016), наркозлочинів (з 1  у 2015 до 4 в 2016), крадіжок майна громадян (+56,9%). Також зросла кількість кримінальних правопорушень  вчинених дітьми або за їх участю (+33,3%).

  З метою стабілізації криміногенної ситуації в районі Коростенським відділом поліції було вжито ряд заходів спрямованих на зниження рівня злочинності. Як результат вдалося досягти зниження скоєння грабежів(- 57,1%)  нанесення умисних легких тілесних ушкоджень(-28,1%), хуліганств(-50%), шахрайств (-62,5%).

  У результаті проведених заходів щодо запобігання незаконному обігу вогнепальної зброї, боєприпасів і вибухових речовин на території Коростенського району упродовж 2016 року виявлено 6 таких кримінальних правопорушень. По 5 кримінальних правопорушеннях особам повідомлено про підозру та направлено до суду, що складає 83,3%.

           Як негатив, слід відмітити відсутність камер відеоспостереження на території Коростенського району. Встановлення зовнішнього відеоспостереження автодоріг в населених пунктах з найбільш складною оперативною обстановкою та на транспортних розв'язках з метою передачі на сервер інформації, що фіксується є одним з пріоритетних напрямків в Програмі на 2017 рік.

   

           ВИСНОВОК

           Підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку району за 2016 рік свідчать про досягнення окремих позитивних результатів господарської діяльності району.

           Районна державна адміністрація  висловлює подяку за проведену роботу районній раді, сільським  головам, депутатам, керівникам підприємств, керівникам установ та організацій району

           У повсякденній роботі РДА постійно співпрацює з сільськими радами, депутатами усіх рівнів. Для вирішення ряду життєво важливих питань райдержадміністрація співпрацювала з обласною державною адміністрацією, Кабінетом Міністрів України Особлива вдячність за велику допомогу району народному депутату України Арешонкову В.Ю., депутатам обласної ради від Коростенщини, Коростенському земляцтву.

           Попри позитивні результати роботи в певних напрямках, залишається ще багато проблем, які необхідно  вирішувати спільно, районна державна адміністрація відкрита  до співпраці. 

  Сподіваємося, що проблемні питання  будуть врегульовані, і це дасть нам можливість динамічніше розвиватися і сповна використати внутрішні резерви в інтересах жителів району. Ці резерви  в районі є і вони враховані при розробці проекту Програми економічного і соціального розвитку району на 2017 рік.

  <
  Календар
  footer-img