Роз'яснення деяких змін до порядку призначення житлових субсидій

Згідно постанови № 878 від 20.10.2019 р. «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 і від 27 липня 1998 р. № 1156», яка внесла зміни до порядку призначення субсидій та набула чинності з 22 жовтня, акцентуємо увагу на деяких змінах.

До сукупного доходу домогосподарства не включаються:

соціальна стипендія;

отримана житлова субсидія та пільги на житлово-комунальні послуги;

матеріальна допомога дитячим будинкам сімейного типу, яка

виплачується за рахунок бюджетних коштів.

Управителі, об’єднання, виконавці комунальних послуг подають органу соціального захисту інформацію про:

- розмір цін, тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги;

- розмір внесків/платежів об’єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком.

Конкретизовано в змінах, що надміру перераховану субсидію в судовому порядку примусово стягує орган, який її призначив (тобто орган соціального захисту населення).

З 1 травня 2020 року при розрахунку обов'язкового платежу базова норма плати за послуги встановлюється на рівні 20 відсотків середньомісячного сукупного доходу домогосподарства. Субсидії в опалювальному сезоні 2019-2020 рр. не будуть зменшені.

Принцип розрахунку субсидій не змінюється і визначається індивідуально: чим менші доходи домогосподарства, тим менша обов’язкова частка плати за комуналку, а отже, більший розмір субсидії.